Čekal nás starý známý, tým 11° Excelent. Chlapci letos dělají ostudu svému názvu a na zápasy chodí ve velkém počtu a střízliví. Hanba jim. Chybějící promile nahrazují skvělými výkony a prakticky bez ztráty kytičky kráčí k postupu. V dosavadních čtrnácti kolech prohráli jen jednou. Oproti loňským zápasům ve čtvrté třídě získali pár posil a na jejich hře je to hodně znát. Onani proti suverénnímu lídru tabulky, bitva mohla začít.

Soupeř se jako vždy sešel ve velikém počtu a připravený porazit dalšího soupeře. Na podzim jsme se nesešli v moc velkém počtu a resultovala  z toho prohra 5:2. Takže soupeři jsme měli určitě, co oplácet. Loni jsme vyhráli tabulku my a oni postoupili s námi, tak snad letos to bude obráceně a my postoupíme s nimi. Zápas pro nás začal výborně a šli jsme po pěkné kombinaci do vedení 1:0. Soupeř se ale prosadil a také pěknou akcí srovnal. 1:1. Pak zahrála dobře tyčka, když obrala Kozla o gól. Prázdná brána, ale tyčka to dobře odbránila, nebyla to 100% šance. :-D Vůbec s těmi šancemi jsme měli velký problém. Vypracovali jsme si jich opravdu hodně, ale brankář soupeře byl famózní. Předváděl dobré zákroky i rychlé reflexy. Romanovi vytáhl jasný gól od tyčky. Do poločasu jsme šli ještě do vedení 2:1. Taky bylo divné, když jsme šli do brejku a soupeř zahrál rukou ve vápně. A nic. Jen přímák. To je dost na prd, když minule za stejný zákrok dostal Jirka červenou a ještě se kopala penalta. To člověka naštve.

Druhý poločas se snažil soupeř tlačit do nás, ale šancí jsme měli my více a vše nebezpečné vyřešil Honza v bráně. Chodili jsme do přečíslení, ale gól ne a ne spadnout do brány. Nakonec se ujala taková doražená šmajda od Jirky. Ale výborně vybojovaný. Pak přišel divný okamžik, kdy soupeř snížil po jasném faulu na Honzu. Útočník ho držel a stáhnul na zem a soupeř skóroval do nekryté branky. A oba rozhodčí samozřejmě nic neviděli. Kdyby si Honza zařval, asi by to rozhodčí pískl i kdyby to neviděl. Je to škoda. Rozčilovat se nemělo smysl, protože tím ničeho nedosáhneme a rozhodčí začne dělat ještě větší chyby. Hráli jsme stále stejně a dobře dopředu. Nakonec se opět prosadil Čenda, který si položil brankáře a pohodlně zakončil. 4:2. Naneštěstí jsme udělali vzadu chybu a soupeř po chvíli kontroval na 4:3. Do dalších šancí se, ale nedostával a tak zápas spěl ke konci. Excelent se ještě pokusil o power-play, ale gólman udělal chybu a podržel balón více než 4s a my zápas v pohodě dohráli do vítězného konce.

Na konci jsme si podávali ruce i s protihráči, kteří se prakticky na hřiště nedostali. Soupeř se snažil točit nejsilnější čtyřku a pak jim možná chyběli i síly. Jediná kaňka na dnešním zápase je neproměnování šancí! Často zívala odkrytá brána, sami na brankáře před brankářem stáli někteří z nás víckrát. Kdybychom proměnili polovinu šancí, nebylo z toho drama, ale jednoznačná záležitost smrdící debaklem. Musíme ocenit soupeřova brankáře, chytal opravdu dobře a patří k tomu nejlepšímu v naší třídě.

Hala Wankers

Dřevák: Roman "fufínek" Weiser a Pavel "tyčka tam byla rychle" Kravčík, za ty zahozený šance.
Komentáře

Žádné příspěvky.
 2588
Banánů rozdáno
 977
Bodů urváno
 565
Mačů odkopáno
 307
Pokořeno soupeřů