Asi historická premiéra skoro futsalu ve Wankers. Občas to vypadalo jako futsal, mělo to hlavu a patu i systém. Ale jen občas, chce to ještě vypiplat.

Na Hombré bylo vidět, že hrají futsal již nějaký pátek futsal (narozdíl od nás - ten sport nás zatím míjí většinou). Dokázali výborně držet míč, kombinovat na vlastní půlce s brankářem a zkoušet hrát dlouhé míče na vysunutého útočníka. Bohužel se jich nesešlo dost ani na střídání a tak museli statečně jezdit sami. Zvolili perfektní "udržovací" taktiku, drželi míč s brankářem a ukolébali hru. My jsme se trochu nechali stáhnout k menšímu pohybu a přijali jsme jejich styl hry (jak by řekl pan Csaplár :D). Přesto jsme si více "šancí" asi vypracovali my, ale většinou jsme dopláceli na špatné zakončení. Přece jenom se soupeř dokázal po jednom dlouhém míči prosadit, když se otočil kolem našeho obránce a skóroval. I přesto si dnes zasloužíme pochvalu za to vykrývání dlouhých míčů. Poločas 1:0.

Na lavičce jsme si řekli, že musíme zvýšit pohyb a neohlížet se na soupeře a využít ubývajících sil soupeře. Když se přidalo trochu obrátek v pohybu - soupeř už měl těžší držet obranný blok (hodně věcí bychom mohli okoukat, bylo to fakt super od soupeře) a my se dokázali prosadit. Nejdříve Čenda pěknou střelou a pak dotlačil míč dobrány i s obráncem a brankářem Tumpy. Nakonec přišla rychlá narážečka a Čenda si položil brankáře a pohodlně zavěsil. Byly tam i další situace, co mohli skončit brankou, ale většinou jsme to uspěchali nebo zakončili špatně. Nakonce přišla ještě chvilková nekoncetrace a soupeř mohl korigovat, ale netrefil prázdnou bránu a pak úřadoval Jekyll.

Super výkon dnes, vypadalo to dobře - uvidíme na odvedu, kde soupeř určitě povolá rezervy a bude pěkný futsal.

Hala Wankers

Dřevák: Martin Sláma, který nepodal rychle míč, když jsme tlačili.
Komentáře

Žádné příspěvky.
 2588
Banánů rozdáno
 977
Bodů urváno
 565
Mačů odkopáno
 307
Pokořeno soupeřů